GenelDudak Dolgusu Hakkında 6 Yanlış 6 Doğru

Dudak Dolgusu Hakkında 6 Yanlış 6 Doğru

Son yıllarda dudak dolgusu işlemi hızla popüler hale gelirken, kadınlar bu estetik müdahale hakkında ne kadar doğru bilgilere sahip? Dudak dolgusu ile daha dolgun, daha seksi dudaklar kazanmak artık birçok kadının vazgeçilmezi haline geldi. Zamanın ruhu, gençlik, sağlık ve çekicilik kavramlarını daha dolgun dudaklarla bağdaştırırken, dudak dolgusu işlemi de kadınların özgüvenlerini ve motivasyonlarını artırmalarına yardımcı oluyor.

 

Dudak dolgusu işlemi aynı zamanda, yaşlanmaya bağlı olarak dudakların hacmini kaybetmesini engelleyerek daha genç bir görünüm sağlıyor. Bu yüzden dudak dolgusu, sağlıktan güzelliğe, güzellikten özgüvene uzanan bir yelpazede adeta bir kurtarıcı rolü üstleniyor.

 

Fakat dudak dolgusu hakkında yaygın olan yanlış bilgiler nedeniyle, bu tür estetik müdahaleler hakkında endişe duyanlar da var. İşte bu nedenle, sizin için doğru bilgileri toplayarak sosyal medya kirliliğinden arındırdık ve dudak dolgusu hakkında doğru sanılan yanlışları derledik.

 

Yanlış: Dudak dolgusu yaptırmak dudak ve çevresinde çizgilerin, kırışıklıkların oluşmasına sebep olur.

Doğru: Dudak dolgusu, hyaluronik asit gibi dolgu malzemeleri kullanılarak yapılır. Bu dolgu malzemeleri yapısı ve doğası gereği dudak çizgilerini azaltarak ve ciltteki sarkmayı önler.

 

Yanlış: Dudak dolgusu yaptırmak acılı ve ağrılıdır.

Doğru: Dudak dolgusu işlemi lokal anestezi altında yapılır ve genellikle hafif bir rahatsızlık hissi dışında herhangi bir acı ve ağrıya neden olmaz.

 

Yanlış: Dudak dolgusu yaptırmak, zaman içinde dudakların doğal görünümünün bozulmasına sebep olur.

Doğru: Bir uzman veya doktor tarafından doğru şekilde yapılan bir dudak dolgusu, dudakların doğal görünümünü korur ve yalnızca daha dolgun ve şekilli görünmelerini sağlar.

 

Yanlış: Dudak dolgusu yaptırmak kalıcıdır.

Doğru: Hyaluronik asit dolguları gibi çoğu dolgu malzemeleri, birkaç ay veya bir yıl içinde emilir ve dudakların eski görünümüne dönmelerine izin verir.

 

Yanlış: Dudak dolgusu sonrasında dudaklarda his kaybı yaşanır.

Doğru: Dudak dolgusu işlemi, minimum acı ve ağrı hissedilmesi için lokal anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Dolayısıyla 1-2 saat sonrasında anestezi için uygulanan kremin uyuşturma etkisi kaybolur. Devamında dudaklarda hissizlik gözlemlenmez.

 

Yanlış: Dudak dolgusundan sonra dudaklarda yer yer şişlik (topaklanmalar) oluşur.

Doğru: İşlem sonrasında dudaklarda şişlik ve ödem oluşması normaldir. Gün içinde hafif, küçük hareketlerle bölgeye masaj yapmanız ödemin dağılmasını sağlayacaktır. Önleme rağmen dağılmıyorsa, bir doktora görünmek elzemdir.

 

Dudak dolgusu işlemi her ne kadar popüler olsa da, öncelikle doğru kişi tarafından ve güvenilir bir yerde yapılması şart! Çünkü sağlığımız her şeyden önce gelir. Bu yüzden, Dolgun, hacimli dudaklara sahip olmak isteyenler için Sade Poliklinik olarak sağlık ve güvenliği öncelikli tutuyoruz. 

Eğer siz de dudaklarınızın daha dolgun, daha estetik ve daha çekici görünmesini istiyorsanız, bizimle hemen iletişime geçin!

İletişim Formu

NUMARANIZI BIRAKIN SİZİ ARAYALIM