Vasküler Lezyon Tedavisi

Cynosure Elite+ sektörde öncül bir markadır ve gelişmiş teknolojisi ile sadece epilasyon değil yaşlılıkla oluşan lekeler, güneş lekeleri ve çiller ve damarsal oluşumların tedavisinde de kullanılır.

 

Ciltteki kılcal damarlar yapılarının belirginliğinin artması; kılcal damarların çatlaması veya genişlemesi sonucu ciltte mor, kırmızı renkte hat/hatlar oluşturması durumu damarsal lezyon veya vasküler lezyon olarak tanımlanır. Damar yapısının bozulması ile birlikte damarların genişlemesi ve ciltte belirgin bir hal alması durumu ise varis olarak adlandırılır. 

 

Varis ve vasküler lezyon, en temelinde damar hastalıklarıdır ve kozmetik sorunlara yol açmakla birlikte görüldükleri bölgelere kan akış mekânizmasına da zarar verebilirler. Dolayısıyla damarsal lezyon tedavisi hem bir gereklilik hem de estetik bir tercih olarak nitelendirilebilir.

 

Vasküler lezyon en etkili tedavi yöntemlerinden biri lazer uygulamalarıdır. Cynosure Elite + vasküler lezyon tedavisinin avantajı hem alexandrite hem de Nd yag lazer ışınlarını aynı anda tek bir başlıktan uygulama alanına iletmesidir. Lazer ışını ile kılcal damar duvarında termal bir hasar oluşur ve lezyonlardaki bütünlük bozularak içinden geçen kan akımı durur. Vücut hasar görmüş ve kapanmış cilt lezyonlarını temizleyerek ciltten uzaklaştırır.

 

Seans süresi: 45 dk

Seans aralığı: 30 gün. Kişiden kişiye göre değişebilir.

Seans protokolü: Kişiden kişiye göre değişebilir.

İletişim Formu

NUMARANIZI BIRAKIN SİZİ ARAYALIM