Airnergy Oksijen Terapi

Airnergy Oksijen Terapi

Oksijen terapisi, diğer bir adıyla nazal yöntem, havadaki oksijeni % 90’a kadar yoğunlaştırıp, nem oranı yüksek,  temiz hava verilerek uygulanan bir yöntemdir. Oksijen terapisinin 2 temel amacı vardır; ilk amaç dokulara yeterli oksijen ulaştırıp bozulmalarını önlemek, ikinci amaç ise var olan hipotermi ve yetersiz oksijenlenmeye yönelik destek sağlamaktır.

Oksijen insan vücudunun temel yakıtı olan glikozu, oksidatif yıkımına uğratan ve bunun sonucu olarak hücrelerde daha fazla enerjinin açığa çıkmasını sağlayan bir moleküldür. Vücuttaki glikoz, oksijen eksikliği durumunda oksidatif yıkımına uğrayamaz. Bunun sonucunda vücuttaki enerji üretimi önemli bir ölçüde azalır. Ayrıca vücutta Laktik Asit oluşur ve karaciğerde metabolize olan ve yorgunluk yaratan bir yan ürünün birikir. Bu yan ürün, özellikle kaslar çok çalıştığı zaman ortaya çıkar ve vücuttaki kramplardan da sorumludur.

Saf oksijen ve temiz hava alımı, genel sağlık sorunlarını azalttığı gibi oluşabilecek rahatsızlıkların önünü keser. Dokuların oksijen ihtiyacının karşılanamaması, birçok hastalığın altında yatan nedendir. Oksijen eksikliği sonucu bazı hastalık tablolarındaki durum daha da kötüleşmektedir. Büyük şehirlerin kirli havası ve oturmakla geçen yaşam tarzı yüzünden vücuttaki oksijen seviyesi düşer. Bu durum mikro seviyede, ham maddeyi oksijene gerek duymadan enerjiye dönüştürmeye çalışan ve aerobik metabolizmaya göre daha verimsiz olan anaerobik metabolizmanın ortaya çıkmasına yol açar.

Oksijen Terapileri herkese güvenle uygulanabilir. Hergün alıma uygundur. 20 dakikalık seans yeterlidir. Oksijen, sadece solunum sorunları olan insanlar için değil, herkes için hayati öneme sahiptir.

 

Oksijen Terapinin Faydaları Nelerdir?

1- Tüm vücudun, dokuların, organların oksijenlenmesini sağlar.

2- Vücudu canlandırır ve bağışıklığı artırır.

3- Beyne daha iyi oksijen ulaşması sağladığı için zihne canlılık verir.

4- Yaşlanma karşıtı ve cilt sağlığında olumlu etkileri vardır.

5- Toksin atılımını destekler.

6- Sinir sistemini rahatlatır.

7- Uyku düzensizliğini giderir

8- Migren atakları giderir

9- Anti-age etkisi yaratır

10- Detox etkisi yapar

11- Selülitleri giderir

12- Cildi canlandırır

13- Alerjik hastalıkları yatıştırır

14- Zihinsel performansı arttırır

15- Sinir sistemini düzenler

16- Dolaşım sistemi yoluyla vücuttaki tüm hücreleri besler ve canlandırır

17- Hastalıklarda daha hızlı iyileşme sağlar

18- Kalp, beyin ve göz fonksiyonlarınızı destekler

19- Göz yorgunluğunu azaltır

20- Kronik hastalıkların iyileşmesini hızlandırır

21- KOAH ve amfizem hastalarının yaşam kalitelerinin artırır

İletişim Formu

NUMARANIZI BIRAKIN SİZİ ARAYALIM